درباره البرز بل سنتر

البرز بل سنتر

توسعه همه جانبه شهری

 

p1شهرها پیوسته رو به گسترش‌ هستند. این گسترش با هر سرعتی که رخ دهد، همواره با جذب و افزایش جمعیت رابطه دارد. حضور جمعیت در هر شهری، نیاز به خدمات،‌ خصوصاً خدمات امنیتی و رفاهی را اجتناب‌ ناپذیر می‌سازد. در مبحث خدمات رفاهی،‌ امکانات فروشگاهی و تفریحی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و رشد آن،‌ شاید یکی از بارزترین نشانه‌های توسعه شهری و تپش حیات در بدنه شهر به شمار رود.

p2کرج که به‌ لحاظ مسافت، نزدیک‌ ترین کلانشهر به تهران بزرگ است، همواره یکی از شهرهای پرتردد در کشور بوده است. چرا که به‌ منزله یک واسط شاخص،‌ در مسیر ترانزیتی تهران به مرزهای غربی قرار دارد و دروازه ورود به جاده چالوس، یکی از مهمترین جاده‌های توریستی کشور است. این شهر به‌ واسطه استقرار واحد های متعدد دانشگاهی و قطب‌ های بسیار مهم صنعتی در حومه آن،‌ جمعیت فراوان دانشگاهیان و متخصصان و نیز کارگران را درخود جای داده است و از اینرو‌ در نیمه شمالی کشور، موقعیتی ممتاز دارد.

علاوه‌ بر این،‌ انتخاب این شهر به عنوان مرکز استان جدیدالتأسیس البرز و پیوستن شهرک‌ های مهم اطراف مثل گوهردشت و مهرشهر و … به بدنه این کلانشهر، اهمیتی دو چندان به کرج بخشیده و شرایط تازه‌ ای را پیش‌ روی آن قرار داده است. دست‌ اندرکاران توسعه شهری در کرج،‌ اینک برنامه‌های خود را درخور یک مرکز استان تدوین نموده و ترقی روزافزون آنرا در یک افق گسترده پیش‌بینی می‌کنند. همانطور که در مقدمه نیز ذکر شد،‌ یکی از بزرگترین نیازهای چنین شهری،‌ داشتن مراکز فروشگاهی و تفریحی مناسب برای ارائه خدمت به جمعیت روبه افزایش آن است. در حقیقت،‌ دسترسی به مراکز استاندارد تفریحی در پرکردن اوقات فراغت خانواده‌ها،‌ خصوصاً طیف جوان، نقش مهمی برعهده دارد و شاید در یک نگاه نزدیک،‌ به کاهش میزان جرایم نیز بینجامد. حال اگر در این حین،‌ مجموعه‌ ای در قالب یک مجتمع،‌ خدمات فروشگاهی و تفریحی را کنار هم ارائه کند،‌ اهداف بسیار بزرگی ازجمله آنچه گفته شد را تأمین خواهد کرد.

header1

شهروندان کرجی و البته، مسافران عبوری، از مدت‌ها قبل شاهد سربرآوردن بنای عظیمی بوده‌اند که اینک در بخشی استثنائی از ساحل رود کرج،‌ به مانند یک کشتی بی‌نظیر لنگر انداخته و خودنمایی می‌کند.

این مجموعه بسیار مدرن که با ظرافت و دقت برنامه‌ریزی شده، در آینده‌ای نه چندان دور محل گردهمایی جمعیت کثیری خواهد شد که برای تماشای دریاچه بسیار زیبای قو،‌ تفریح در شهربازی بسیار مدرن و پیشرفته،‌ خرید از مراکز فروشگاهی معتبر و برندهای مشهور،‌ تأمین مایحتاج منزل از هایپرمارکت،‌ و تماشای فیلم در سینمای روباز‌ به البرز بل سنتر می‌آیند.

شاید برخی از این مراجعین،‌ خانواده پزشکان، تجار و صاحبان دیگر مشاغلی باشند که در بخش اداری این مجتمع بزرگ صاحب دفتر کار هستند؛‌ اما یقیناً،‌ تمامی شهروندان کرجی و البته،‌ حومه‌ نشینان کرج و ساکنین دیگر شهرهای استان البرز هم از امکانات این مجتمع بسیار بزرگ و بی‌نظیر بهره خواهند برد چراکه دسترسی به موقعیت ممتاز آن در شاهراه اصلی،‌ از هر سمت به راحتی میسر است.

11

فضای داخلی این مجتمع علیرغم وسعت چشمگیر،‌ کاملا مطبوع است زیرا سیستم تهویه بسیار پیشرفته‌ ای برای آن درنظر گرفته‌ اند. علاوه‌ بر این،‌ تردد در فضای داخلی به کمک ۹ دستگاه آسانسور و ۶ دستگاه پله برقی صورت می‌گیرد که برای همگان،‌ خصوصاً کودکان،‌ سالمندان و افراد ناتوان جسمی کاملاً سهل و آسان خواهد بود.

گوشه‌ای از امکانات و مشخصات البرز بل سنتر :

 • شهربازی سرپوشیده با تجهیزات مدرن به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع
 • هایپرمارکت به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع در طبقه همکف
 • ۲۲۰ واحد تجاری
 • ۵۶ واحد اداری
 • پارکینگ به ظرفیت ۵۰۰ دستگاه اتومبیل
 • کافی‌شاپ با محیطی دلچسب
 • اسنک بار کاملاً مجهز
 • فودکورت به مساحت ۵۰۰ مترمربع
 • رستوران ایرانی و فرنگی به مساحت ۵۰۰ مترمربع با نمای ۳۶۰ درجه
 • سینمای روباز در ساحل رودخانه
 • چشم‌انداز زیبای دریاچه قو